6 липня відбулася Премʼєра вистави «ПОЛІТ ПТАХІВ» у Львівському академічному театральному, художньо-дослідницькому та освітньому центрі «Слово і голос».
Жанр вистави незвичний – кураж на 1 дію.
«Кураж» за Сковородою – коли людина впізнає своє покликання, з радістю і натхненням виконує його, це приносить їй задоволення і робить щасливою», – пояснюють творці вистави.
В основі — тексти українського філософа Григорія Сковороди, притча з поеми перського поета XII ст. Аттара «Розмова птахів», пісні українською, вірменською, латиною і грекою. Не менш важливою є графіка руху — до роботи над проєктом долучилась відома хореографка Марія Бакало.
«Як пелюстки вишневі, що летять в фіналі, так у цій виставі злетілися голоси з цілого світу. Вони линуть один до одного, памʼятаючи «норму» — людське братерство, долаючи кордони країн, континентів, через океани — навіть перелітаючи вогонь ліній фронту поміж дронів та ракет. Тон задають Григорій Сковорода і перський суфійський поет Фарід Аттар - «кураж» і туга за невмістимим», — говорить Наталія Половинка, авторка ідеї та режисерка вистави.
Після показу глядачі ще довго не покидали стін театру. Вони ділились своїми враженнями та коментарями.
Денис Бондар, поет:
«Покликали все пресвітле, духовне, культурне, музично-театральне духовенство і парафіяльну громаду на собор. Та й сотворили молебень. Бо в житті чавунні
непроглядні хмари так низько опустилися, що вже ластівкам ніде літати. І що? А от цей літургійний вогонь своїми язиками почав прогрівати цю тьму. І горить. І обпікає.»
Марія Бакало, хореографка:
«Політ птахів» у метафоричній формі втілює шлях, який кожен із нас проходить за життя індивідуально, і водночас ми проходимо його разом як суспільна
цілісність. Пошук орієнтирів у темряві й непевності, ціна змін і втрат, фінальна нота одкровення, що є не метою, а наслідком: це є вистава-кураж, кураж вічного життя як прояв волі до чесного існування у єдності з протиріччями буття».
Юрій Гуран, музикант:
«Політ птахів — це не вимір концерту, ані вистави в прямому сенсі. Це дійство, що відбувається з подорожнім, чи то кожним з учасників, що долає власний
внутрішній шлях до Єдиного джерела — любові, мудрості та безвимірного буття. …Ця містерія, що має початок, але не має завершення, покликана повернути нас до очищення через потребу як слова, так і тиші: в ній бо ми можемо спочити, а також здатні почути звучання Єдиного — простір, про котрий віщують і куди прямують птахи.»
Премʼєра «Політ Птахів» звершує 14-й театральний сезон «Слово і голос». Наступний сезон та покази розпочнуться у вересні, і побачити «Політ птахів» наживо зможуть всі охочі.