«Слово і голос» виступив у великому фіналі фестивалю «EUROPEAN FESTIVAL: UKRAINIAN SPRING» у Королівському залі Стокгольму «Слово і голос» виступив у великому фіналі фестивалю «EUROPEAN FESTIVAL: UKRAINIAN SPRING» у Королівському залі Стокгольму

«Слово і голос» виступив у великому фіналі фестивалю «EUROPEAN FESTIVAL: UKRAINIAN SPRING» у Королівському залі Стокгольму

Львівський Театральний Центр «Слово і голос» здійснив премʼєру твору Богдани Фроляк 

з Гідоном Кремером та оркестром «Кремерата Балтика»

в королівському  Koncerthuset у Стокгольмі

Світову премʼєру твору української композиторки Богдани Фроляк здійснили: геніальний маестро, всесвітньо відомий скрипаль – Гідон Кремер та його знаменитий оркестр «Kremerata Baltica», актриси-співачки театру «Слово і голос» Наталія Половинка, Ярослава Цетнар, Христина Сілівон та україно-шведська піаністка, організаторка фестивалю, Наталія Пасічник. 

  Серцем твору  «Зоре моя вечірняя» стала народна пісня на поезію Тараса Шевченка, яку композиторка почула у “Слово і голос” та в результаті  надихнула на музику-роздум про теперішнє випробування і про непереможний дух рідної землі. 

 

Протягом двох тижнів (24 квітня – 7 травня) Фестиваль знайомив європейських музикантів і слухачів з українською музикою, сприяв її поширенню у європейському мистецькому середовищі,  став місцем проведення надзвичайно важливих культурних заходів – концертів, показів, серед яких і вистава «Земля-Пісня» театру «Слово і голос». Кожна з подій Фестивалю присвячена загиблому на війні українському воїну-митцю: відкриття фестивалю – оперному співаку Василю Сліпаку, закриття – диригенту Костянтину Старовицькому.

 Показ вистави «ЗЕМЛЯ-ПІСНЯ» (режисер - Наталія Половинка) відбувся в «Stallet - Världens Musik» в центрі Стокгольму - на сцені, що створена для виконання традиційної музики та world-music. Організатори фестивалю зазначили, що “український Театральний Центр «Слово і голос» наповнив сцену своїми потужними голосами, а вистава «Земля-пісня» була надзвичайно вражаючою”.

 

«Ці два вечори української музики від нас - райдуга між джерелом і сучасною академічною музикою - свідоцтво тяглості Традиції, вічної життєвої сили нашої культури», – Наталія Половинка, актриса та співачка, художній керівник «Слово і голос».

 

«Чутливий підхід до кожного звуку та глибока емоційна подача зробили грандіозний фінал під назвою «Пісні долі та надії» справжньою перлиною серед 12 заходів фестивалю» – організатор фестивалю, Український інститут у Швеції.

 

«Сильна хорова традиція в Балтії, здається, відображається в щільному, але водночас прозорому струнному звучанні, яке виявляє мелодійну природу їхніх композиторів. Тут українка Богдана Фроляк презентує світову прем'єру. Троє визначних співачок у вражаючих чорно-білих костюмах виткали чудові абразивні мелізми на високих, гойдаючих глісандо струнах. Загадково і дуже красиво» - зі статті письменниці Каміли Лундберг у відомому шведському виданні Dagens Nyheters.

 

 «Я неймовірно вдячна за цю унікальну подію і за фантастичну мою прем'єру, виконану такими неймовірними музикантами – Гідон Кремер, Kremerata Baltica, Наталія Пасічник, Наталія Половинка, Театральний Центр «Слово і голос». Увесь цей концерт - це справжня, глибока Молитва словом Музики за Україну і про Україну», - Богдана Фроляк, композитор.

 

Відгук від оркестру «Kremerata Baltica» – "це був справді особливий вечір, де так багато душ об’єдналися разом у думках і молитвах за мир через музику українських та балтійських композиторів. Дякую, Богдано Фроляк, Наталіє Пасічник, «Слово і голос» та Український інститут у Швеції!"

 

учасники:
Наталія Половинкиа
Анастасії-Ярослава Цетнар
Христина Сілівон